Adresa: Kostolná 10, 926 01 Sereď     Mobil: 0904 056 170     E-mail: ministranti.sered@gmail.com     Info: Miništranti Sereď

Po prihlásení uvidíte na tomto mieste privátne menu. Teda ponuky pre registrovaných užívateľov a redaktorov.
PRIVÁTNA ZÓNA
No events found

Starý farmár sa pokúšal skrotiť divokého a nespokojného poníka. Chcel ho prinútiť, aby ťahal náklad. Nepomohla však ani bitka, ani nadávky. Jeho žena, ktorá každý deň cez okno pozorovala, ako sa mužovi nedarí, rozhodla sa skúsiť to inak.

 

Vzala pár kociek cukru a vošla ku poníkovi do ohrady. Ponúkla mu kocku a pritom sa mu milo prihovárala. Farmár na ňu kričal, aby k nemu nešla tak blízko, pretože je veľmi divoký a kope. No žena na jeho slová nedbala, ale ďalej sa mu milo prihovárala. Zviera sa upokojilo a o chvíľu už poslušne ťahalo vozík s nákladom na dvore.

Mnohí ľudia sa podobajú tomuto poníkovi. Keby sme sa k nim správali trochu láskavejšie, určite by reagovali inak a začali by ochotne spolupracovať.

Najlepšie to môžeme vidieť na malých deťoch, keď sú vzdorovité. Krikom asi ťažko niečo dosiahneme, ale správna motivícia zmení ich správanie a dá sa s nimi spolupracovať a dohodnúť.

 

ponik - zamyslenie