Adresa: Kostolná 10, 926 01 Sereď     Mobil: 0904 056 170     E-mail: ministranti.sered@gmail.com     Info: Miništranti Sereď

Po prihlásení uvidíte na tomto mieste privátne menu. Teda ponuky pre registrovaných užívateľov a redaktorov.
PRIVÁTNA ZÓNA
No events found

Drahá Filotea, len čo sa tvoji známi dozvedia, že si sa rozhodla žiť dokonalejším náboženským životom, začnú si robiť všelijaké poznámky. Budú na teba vplývať zaliečavými alebo uštipačnými a pohrdlivými rečami. Horší z nich označia tvoj znemený spôsob života za svätuškárstvo a nerozum a budú sa z toho len uškŕňať. Povedia, že si nepochodila v spoločnosti, že si v spoločnosti nemožná, a preto si sa utiahla a vedieš naoko nábožný život.


Tvoji priatelia sa pokúsia vplývať na teba všetkými možnými spôsobmi: "Ty s tvojimi nábožnými myšlienkami prídeš celkom isto o rozum, stratíš zdravý úsudok, staneš sa ľuďom neznesiteľnou, márne sa trýzniš a predčasne zostarneš. Bude to na škodu tvojmu povolaniu, zamestaniu a práci." Takto a podobne budú hovoriť.
Sú presvedčení, že vo svete treba žiť so svetom, a že človek môže byť spasený aj pri menšej námahe a bez mnohých ceremónií.

Drahá Filotea, to všetko je len hlúpe, prázdne mlátenie slamy. Im nejde vôbec o tvoje zdravie, tvoj osoh a tvoje záujmy. Tu platí slovo Spasiteľovo: "Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho; ale keďže nie ste zo sveta, ja som vás zo sveta vyvolil, preto vás svet nenávidí." (Ján 15, 19)

Keď niekto polovicu alebo celú noc strávi pri zábave, nič sa proti tomu nenamieta a dobrí priatelia sa o to vôbec nezujímajú. Keď však nábožní ľudia čo len pol hodiny venujú rozjímaniu alebo len trocha skôr vstanú, ako je zvykom, aby prišli na sväté prijímanie, hneď to pomenujú preháňaním a náboženskou priepasťou. 

Svet je nespravodlivý sudca. K svojim deťom je vždy mierny a láskavý, oproti deťom Božím je však nemilosrdne prísny.

 

Sv. František Saleský: Filotea

jesus-people