VITAJ na oficiálnom webe spoločenstva miništrantov v Seredi :)

web-onas

Táto web stránka je určená predovšetkým pre vnútornú potrebu spoločenstva. Keďže Sereď je zároveň aj dekanátnym mestom, stránka slúži pre informatívne účely a podporu aj pre ostatné miništrantské spoločenstvá v dekanáte. Akékoľvek kopírovanie obsahu a mesačných aktivít bez písomného /e-mailom zaslaného/ súhlasu je zakázané, pretože na niektorý obsah sa vzťahujú autorské práva tretích strán! Prosíme preto o rešpektovanie tohto rozhodnutia. Kontaktné informácie pre zaslanie žiadosti o súhlas sú uvedené v rubrike "Info---->Kontakt". Aj vďaka vašej čestnosti budeme vedieť, o ktorú oblasť je záujem a máme ju rozvíjať. (Obmedzenie neplatí pre členov spoločenstva Miništranti Sereď.)

Na tejto stránke sa okrem iného dozvieš, milý miništrant, potrebné informácie o aktuálnom dianí v našej farnosti aj medzi miništrantmi, nájdeš tu prebrané témy a články zo stretiek, aktuality zo sveta kresťantva, zamyslenia a rôzne iné veci.

ministrantisr starelogo   HISTÓRIA V SKRATKE:Miništrantská fotka na Mikuláša 2

Práca s miništrantmi sa v našej.farnosti najprv začala formou stretávania sa v skupinkách na miništrantských stretkách. Intenzívne sa rozbehli približne v roku 2009. Vytvorenie podnietil vtedajší pán kaplán. Zo začiatku bolo 5 skupín po 6 miništrantov. Tieto skupinky sa nezávisle od seba /samostatne/ stretávali a chýbal tak vzájomný kontakt medzi nimi.

V roku 2011 nastala výrazná zmena v organizačnej štruktúre a forme miništrantov v Seredi, keďže sa reformoval aj "miništrantský svet" na SR. Výsledkom toho bolo odporúčanie, že aspoň v dekanátom meste musí byť plne začatá pravidelná práca s miništrantmi. Preto sa musela vytvoriť na to "organizácia", ktorá bude vykonávať toto poslanie a takisto pomáhať aj ostatným farnostiam v dekanáte s prácou s miništrantmi.

Vzhľadom na tieto skutočnosti  bolo 9. januára 2011 oficiálne založené miništrantské spoločenstvo Miništranti Sereď. Prvým vedúcim sa stal vtedajší pán kaplán a štafetu po ňom prebral Andrej Macho, ktorý pracoval s Pavlom Fandlim už v skupinkách a vedie spoločenstvo aj v súčasnosti.

V roku 2012 začalo spoločenstvo Miništranti Sereď spolupracovať aj s eRkom. eRko v Seredi patrí do oblastného centra Trnava.

V našej farnosti momentálne vykonáva službu miništranta 41 chlapcov.

Z toho:   Starší  - 14

Mladší  - 27

ORGANIZAČNÁ ŠTRUKTÚRA spoločenstva Miništranti Sereď

- Predseda: Andrej Macho

- Metodická rada: Mikuláš Šurín; Mgr. Martin Navrátil

- Duchovno-pastoračná rada: PhDr. Róbert Ťapušík; Dp. Tomáš Kišon /bohoslovec/

Ceremoniár pri veľkých liturgických sláveniach: Dominik K.

Kolégium: Mgr. Erik Hud., Ing. Jozef K., David Sch.,  Mgr. Martin N., Mikuláš Š., Dominik K., Tomáš Š.

- Akolytát: Ing. Jozef Kojš, Mgr. Martin Navrátil, Ing. Ján Javor, Peter Korytár, Bc. Tomáš Kurbel, Ing. Branislav Mikuláš

Stanovy dekanátneho miništrantského spoločenstva Miništranti Sereď