Adresa: Kostolná 10, 926 01 Sereď     Mobil: 0904 056 170     E-mail: ministranti.sered@gmail.com     Info: Miništranti Sereď

Po prihlásení uvidíte na tomto mieste privátne menu. Teda ponuky pre registrovaných užívateľov a redaktorov.
PRIVÁTNA ZÓNA
No events found

Aj keď cez prázdniny naše pravidelné miništrantské stretká nebývali, všetci sme sa tešili na zážitky, ktoré cez prázdniny prežijeme.
Po tábore sme sa v polovici júla zvítali s novým pánom kaplánom pri zmrzline a o týždeň neskôr sme strávili spoločný čas pri grilovačke a spoločenskej hre Aktivity.
Posledný prázdninový týždeň sme strávili skoro celý spolu. V stredu sme sa vybrali na výlet; vo štvrtok, v piatok a v sobotu sme brigádovali okolo kostola a tak skrášľovali kostolnú záhradu a v piatok večer sme si taktiež pozreli film Jack a obri.

Práve za zážitkami na našom výlete sa teraz obzrieme.

ministranti vylet 2014

 

Na konci augusta sa nám podarilo zorganizovať jednodňový výlet miništrantov do historického mesta Nitra.

Ráno sme sa všetci stretli na autobusovej stanici a vyštartovali sme východným kurzom smerom do Nitrianskeho biskupstva.
Cestu mali miništranti spestrenú kvízovými otázkami o Nitre, vďaka ktorým museli pozornejšie sledovať cestu okolo seba.

ministrantsky vylet 2014

 

 

 

Po príchode do najstaršej diecézy, ktorá bola zriadená počas existencie Veľkomoravskej ríše, sme navštívili katedrálu sv. Emerána. No najprv sme museli zdolať niekoľko desiatok schodov, aby sme uzreli krásy, ktoré katedrála uchováva. Po prejdení cez hradný most sme do nej vstúpili a obhliadli si ju zvnútra. 

Po prezretí si katedrály, ľadovom osviežení a výhľadu z hradieb, sme sa dostali až na nádvorie hradu, biskupského paláca. Ba dokonca sme mali možnosť i nahliadnuť dovnútra hradu, po ktorom nás sprevádzali sestričky z rádu Premonštrátok. Nazreli sme i do izby, v ktorej bývala Mária Terézia, keď čakala na prijatie biskupom. Bolo pre nás zaujímavé pohybovať sa po stále obývaných miestnostiach so zachovalým nábytkom z dávnych čias.
Na záver našej návštevy hradu sa s nami stretol najvyšší predstaviteľ Nitrianskeho biskupstva, J. E. 
Mons. ThDr. Viliam Judák, PhD.
Otec biskup nechal pozdravovať seredských farníkov. Po tejto povzbudivej návšteve sme sa išli naobedovať.

ministranti vylet 2014

Po posilnení sme sa vydali k poslednému bodu programu, a to na Kalváriu. Po vystúpení na Kalváriu sme boli očarení nádherným výhľadom, ktorý sme si mohli vychutnať aj ďalekohľadom.

Po tomto obohacujúcom dni sme únavou zmorení nasadli do autobusu a vydali sa na cestu domov.

 

 

 

Všetky FOTOGRAFIE z tohto výletu si môžete pozrieť vo fotogalérii.

 http://www.ministrantisered.fara.sk/fotogaleria

 

  

 vylet_ministranti_2014