Adresa: Kostolná 10, 926 01 Sereď     Mobil: 0904 056 170     E-mail: ministranti.sered@gmail.com     Info: Miništranti Sereď

Po prihlásení uvidíte na tomto mieste privátne menu. Teda ponuky pre registrovaných užívateľov a redaktorov.
PRIVÁTNA ZÓNA
No events found

MÁRIA - DOKONALÝ VZOR SLUŽBY

 

Zamysleli sme sa niekedy, čo by sme urobili na Máriinom mieste? Bola človek ako my. Možno by sme chápali, keby si sadla a nechala sa obsluhovať, veď bola tehotná a nenosila v sebe hocikoho, ale samotného Boha. Ale práve preto, čo urobila, je nám najväčším vzorom služby. Ponáhľala sa pomôcť Alžbete. Jej konanie vzbudzuje úžas - nepozerá na svoj stav, pozerá stále na potreby druhých. Aj nám sa ponáhľa na pomoc. Kedykoľvek sa na ňu obrátime. Stále čaká. Jej prítomnosť sprevádza radostné chvenie nášho srdca a naplnenie Duchom svätým. Podľa toho spoznáme ovocie jej príhovoru a silu jej prítomnosti. Ona je najdokonalejším prostriedkom ku Kristovi. Ona je tá, ktorá nám prináša Pána.

Panna Mária, naša drahá Matka, tvoj príhovor je mocný. Vypros mi srdce, ktoré vidí potreby druhých aj cez svoje vlastné ťažkosti. Túžim mať srdce ochotné slúžiť. Túžim sa podobať tebe a nášmu nebeskému Otcovi. Buď, prosím, prostredníkom medzi mnou a ním. Ty očisť moju modlitbu od nepravých túžob a drž ma za ruku, keď budem pomáhať iným. Chcem to vždy robiť s láskou.

 

Skús si dnes pri stretnutí so svojím problémom všimnúť aj problémy iných. Uvedomíš si tak svoju realitu, ktorá v Božom náručí nikdy nie je zlá, veď Pán sa o Teba stará. Odpútaš sa od negatívnych myšlienok a upriamiš sa na druhých. Veď to poznáš - láska je viac dávať ako brať.

Zdroj: "Projekt Vianoce"