Sered Neostry

Úmysel svätej omše
30.3.

+ Anton Kaluža

Božia pomoc a zdravie pre manželov Kvocerovích
Ut
31.3.

+ brat, sestra, švagor a rodičia
+ Rozália Krupová, syn Martin
01.4.

+ Jozef, rodičia z oboch strán
za Ružencové bratstvo
Št
02.4.

ZELENÝ ŠTVRTOK
+ rodina Lukáčivoká, Ján a Vilma, syn ladislav a vnuk Branko
Pi
03.4.
 VEĽKÝ PIATOK
OBRADY VEĽKÉHO PIATKU
04.4.
BIELA SOBOTA
za farníkov
05.4.
VEĽKONOČNÁ NEDEĽA
Prosba o Božiu pomoc pre rodinu
Čepeň
+ rodičia Norovskí, syn Viliam, rodičia Krivosudskí a deti
poďakovanie za 80 rokov života a prosba o Božiu pomoc
+ Anna Buchová

• Vstupujeme do Veľkého týždňa, teda pripomienky utrpenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Podľa dávnej tradície sa máme v tieto dni vyhýbať hlučným zábavám a v piatok je deň veľkého pôstu.
  • Počas veľkonočného trojdnia sa už nespovedá.
  • Vo štvrtok o 9:30 hod. je v Trnave omša svätenia olejov, na ktorú vás pozývame.
  • V piatok o 10:30 hod. pozývame na krížovú cestu v areáli Čepenskej kaplnky.
  • V piatok 15 min. po obradoch budú Lamentácie proroka Jeremiáša. Sviatosť Oltárna nad Božím hrobom bude vystavená k poklone do 21:00 hod.
  • V sobotu ráno o 8.00 hod. je možnosť pripojiť sa k modlitbe ranných chvál, po ktorých bude nad Božím hrobom vyložená Sviatosť Oltárna. Využime možnosť adorácie Božieho hrobu počas celého dňa. Na večernú vigíliu vzkriesenia si prinieste sviecu zabezpečenú proti odkvapkávaniu vosku na koberec.
  • Z dôvodu zmeny času na letný budú bývať večerné sv. omše v sobotu a v nedeľu opäť o 18:00 hod.
  • Ďakujeme spoločenstvu rodín za zorganizovanie akcie Podeľme sa. V našej farnosti sme pri tejto príležitosti vyzbieralo 860 eur. Ďakujeme všetkým, ktorí prijali pozvanie a aj takýmto spôsobom neváhali pomôcť. Výťažok sa tento rok venuje krízovéme centru pre matky, otcov a rodiny s deťmi v núdzi v Prešove a poradni Alexis.